Újabb érmek Pekingből!

$
0
0

A mai nap sem maradtunk magyar érem nélkül a pekingi paralimpián. Kapásból két magyar érem született. Mindkettő bronzérem, s mindkettő úszásban született meg.

Sors Tamás a tegnapi szenzációs paralimpiai csúcsa, s bajnoki címe után a mai napon már újra versenybe szállt. 100 m gyorsúszás volt soron. A bronzérmet szerezte meg. Gyakolratilag ez volt ésszerű körülmények között a realitás. A világcsúcstartó ausztrál Matthew Cowdrey ma verhetetlen volt. Fél másodperccel döntötte meg saját világcsúcsát. A második helyen végzett Zhi Gou pedig a mai előfutamok során úszott paralimpiai csúcsot.

Vereczkei Zsolt 50 méteres hátúszásban indult. 3,5 másodperccel maradt el a győztes Daniel Dias mögött. A brazíl fiú 15 századdal verte meg a reggel világcsúcsot úszó kínai He Junquant. A mögöttük való célba érkezés mindenképpen nagyszerű eredmény. Ugyanebben a számban Kovács Ervin a negyedik helyet szerezte meg.